Ať už vyrazíte pěšky, na kole nebo autem, Škvorec i jeho okolí nabízí řadu zajímavých turistických cílů a atrakcí. Kousek za obcí se můžete napojit na cyklistické stezky, které vás pohodlně provedou malebnou krajinou východní části Středních Čech.

Starý zámek SAVOIA CASTLE

Zámek vznikl renesanční přestavbou nevyhovujícího hradu Zikmundem Smiřickým ze Smiřic roku 1522. Následně v průběhu let několikrát změnil majitele, zachvátil ho požár a na přelomu 17. a 18. století byl pokládán za zříceninu.
V průběhu 18. století severní část zámku obnovila Marie Terezie, kněžna Savojská, která zde také pobývala. Koncem 19. století byl zámek z velké části rozebrán. Z celého čtyřkřídlého traktu zůstala jihovýchodní část s hranolovou věží, na místě původního hradu byla postavena škola. V posledních letech prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí.

Přírodní památka Lom Na plachtě

Přírodní památku, pojmenovanou podle nedalekého vrchu, naleznete poblíž červené turistické značky směrem na Babice. Spatříte tu vzácnou kuňku ohnivou, skokany, rosničku zelenou, užovku obojkovou, ještěrky a další druhy žab, mloků a čolků. Růst si tu prohlédnete žabník vodní a kociánek.

Pivovarské muzeum v Kostelci nad Černými lesy

Vize vzniku černokosteleckého pivovarského muzea se začala naplňovat roku 2001, kdy vznikla společnost Dej Bůh štěstí spol. s r.o. a zakoupila silně zanedbaný pivovarský areál v Kostelci nad Černými lesy. V pivovaru vzniklo rozsáhlé pivovarské muzeum s původním strojním vybavením. Uvidíte zde například měděnou dvojitou varní garnituru s transmisním pohonem, chladící štoky, funkční parní stroj, funkční chladící čpavkové kompresory a stovky dalších strojů a exponátů na celkové výstavní ploše asi 4000 m2. Nedílnou součástí pivovarského muzea je rozsáhlá databáze informací o zaniklých pivovarech Čech, Moravy a Slezska.

Rozhledna Vinice

Příhradová konstrukce o výšce 31,2 metrů byla postavena v roce 2013. Na vyhlídkovou plošinu vede 113 schodů a pak se vám naskytne výhled na České středohoří, Bezděz, Ještěd nebo Krkonoše.

Kontaktujte nás

Provozní doba kanceláře
PO - PÁ 8 - 18 hod.

Lucie poradí se svatbou nebo oslavou ve stodole na statku

Lucie Rohlíková

Svatby a oslavy

608 513 534
lucie@statekuprahy.cz

Radek Pecháček poradí se vším ohledně Statku U Prahy

Radek Pecháček

Firemní akce a školení
Vedení areálu

724 639 928
radek@statekuprahy.cz

Aneta Pecháčková

Aneta Pecháčková

Reklama, marketing
Reklamace a pochvaly

aneta@statekuprahy.cz